Teknoloji

Bir Zamanların En Popüler Görüntülü Sohbet Platformu Omegle Kapatıldı

Akıllı telefonların bu kadar gelişmediği ve taşınabilir uygulama pazarının bu kadar büyük olmadığı yıllarda insanlar görüntülü arama yapmalarını sağlamak Çok sayıda platform vardı. Bu platformların genel mantığı dünyanın her yerinden insanları tamamen rastgele eşleştirmekti. Bu tür platformlar arasında en popüler kanallardan biridir. Omegle öyleydi. Son gelen haberler platform için yolun sonuna gelindiğini ortaya koyuyor.

2009 yılında faaliyete geçen ve o dönemde oldukça tanınan çevrimiçi sohbet platformu, kapatıldığını duyurdu . Kapatma kararıyla ilgili çok uzun bir açıklama yapan Omegle kurucusu Leif K-Brooks, şunları söyledi: sürdürülebilirlik bitti ve yapacak başka bir şeyin olmadığını söyledi. Kendisinin de zihinsel olarak yıprandığını belirten CEO, ” Açıkçası 30’lu yaşlarımda kalp krizi geçirmek istemiyorum.” söz konusu.

Zaman zaman tartışma konusu oldu

Omegle internetin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde bile günlük olarak kullanılıyordu. Milyonlarca kullanıcıya ulaşıyoruz Bir platformdu ama o dönemde siber güvenliğe pek önem verilmiyordu. Bu nedenle platformun kötüye kullanılması oldukça yaygındı. Elbette internet kullanımının yaygınlaşması, çocuk güvenliğinin sağlanması ve siber uzayda tacize dikkat edilmesi Omegle’ı zor durumda bıraktı. Platform dünyanın dört bir yanından tonlarca davayla karşı karşıya kaldı.

Her ne kadar Omegle birçok kez kötüye kullanılmış olsa da, bazı sosyal medya etkileyicileri için Değerli bir platformdu. Kesinlikle bununla karşılaşan okuyucularımız var; Bazı içerik oluşturucular Omegle aracılığıyla içerik üretir ve sıklıkla viral olmaya başladılar . Omegle işvereninin aldığı karar en çok bu tarz içerik oluşturucuları üzecek gibi görünüyor. Sonuçta son kullanıcının tanımadığı kişilerle sohbet edebileceği tonlarca platform var…

saraykoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu