Haber

İSTANBUL AVCILAR’DA DAİRESİ TUTULAN HASTANE SAHİBİ: DEVLETE GİTTİK, 4 SAAT SONRA EVİNE BENZİN DÖKÜLDÜ

AVCILAR’da kiracısı tarafından yakıldığı iddia edilen evin sahibi Mehmet Yılmaz, “Bana ‘Evini yakarım’ dedi. Ev sahibinin oğlu Hilmi Yılmaz binden kiraya zam yapmak istediklerini söyledi. 2 bin liraya, kiracının zam yapmayacağını, kirayı bile ödemeyebileceğini öne süren ev sahibinin eşi Semiha Yılmaz, “Çocukları evden aldılar. Sonra geri gelip valizleri hazırladılar. Saat 03.00 veya 04.00 sıralarında eşiyle birlikte daireyi ateşe verdiler ve gittiler. Bir patlama sesiyle uyandık.”

Tahtakale Mahallesi Doruk Sokak’ta bulunan 3 katlı binanın 1’inci katındaki kiracı, üst katta oturan ev sahibi ile bir süre tartıştı. İddiaya göre, geçtiğimiz günlerde evi boşaltmasını isteyen ev sahibi ile tartışan kiracı, evi yakmakla tehdit etti. Saat 04.00 sıralarında apartmandan alevlerin yükseldiğini görenler durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Gruplar üst katlarda oturanları tahliye etti. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saat süren çalışmayla yangını söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, binada hasar oluştu.

“EVİ YAKTIĞIMI SÖYLEDİ”

Evin sahibi Mehmet Yılmaz, “Aşağıdaki kiracı yanıma geldi, uzun uzun konuştuk. Bana ‘Evini yakacağım’ dedi. Ev sahibinin oğlu Hilmi Yılmaz,” dedi. Kiracıyla sorun çıktı bin lira kira ödüyordu 2 bin lira yapalım dedik. ‘Zam yapmayacağım, bin lira veririm ya da vermem’ dedi. ‘Bu evi yakacağım’ diye karakola gittik sonuç böyle oldu’ dedi. Ev sahibinin eşi Semiha Yılmaz, “Çocuklarını evden aldı, sonra geri gelip valizleri dolduruyor. 03.00-04.00 sıralarında eşiyle birlikte burayı ateşe verdi. Daha sonra eşiyle gitti.” Patlama sesine uyandık” dedi.

Görüntü dökümü: ————————Olay yeri inceleme çalışmaları -Dairenin iç ve dış görüntüleri -Yanan eşyaların görüntüsü -Ev sahibi ile görüşme, karısı, oğlu

-Genel ve detaylı görseller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu