Haber

İki lider telefonda görüştü… Türkiye ziyareti kararlaştırıldı

ANKARA (İĞFA)– Bağlantı Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü.

İki cumhurbaşkanının telefon görüşmesinde Putin’in Türkiye ziyareti konusunda anlaştıkları kaydedildi.

Rusya’nın Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadele çabasına karşılık gönderdiği 2 amfibi itfaiye uçağı için mevkidaşına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus turistlerin Türkiye’ye artan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ortak faaliyetlerle bu yıl turizmde rekor kırılacağına inandığını ifade etti. çabalar.

Rusya-Ukrayna savaşında gerilimi tırmandıracak adımlar atılmaması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “barış köprüsü” olarak gördüğü Karadeniz İşletmesi’nin değerinin altını çizdi. Karadeniz İşletmesi’nin uzun süre kapalı kalmasının kimseye fayda sağlamayacağını, bundan en çok gelir düzeyi düşük ülkelerin etkileneceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, uygulama döneminde yüzde 23 oranında düşen hububat fiyatlarının yükseldiğine işaret etti. Son iki haftada yüzde 15 arttı. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Karadeniz Hamlesi’nin devamı için yoğun çaba ve diplomasi yürütmeye devam edeceğini kaydetti.

kovancilar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu