Ekonomi

Franklin Resources Hold notu CFRA tarafından korundu, hisseler oldukça değerli

Perşembe günü CFRA, Franklin Resources (NYSE:BEN) üzerindeki Tut notunu korudu ancak hisseler üzerindeki fiyat hedefini $28.00’dan $30.00’a yükseltti. Ayarlama, gelecek mali yıllar için öngörülen hisse başına kazançlara dayalı bir değerlemeyi yansıtıyor ve yeni hedef fiyat, 2,87 $ olan tahmini FY26 EPS’nin 10,5 katı, 2,65 $ olan FY25 EPS’nin 11,3 katı ve 2,50 $ olan FY24 EPS’nin 12 katını temsil ediyor.

Firmanın analizi, Franklin Resources’ın ileriye dönük katsayısını üç yıllık ortalaması olan 9,7 kat ve daha geniş varlık yönetimi ve özel sermaye emsal grubu ortalaması olan 16,6 kat ile karşılaştırmaktadır. Analist, 23 mali yılında yaşanan %5’lik gelir düşüşünün ardından Franklin Resources’ın gelirlerinin istikrar kazanacağını, 24 ve 25 mali yıllarında ise yatay seyredeceğini ve %5’e kadar artış göstereceğini öngörüyor.

Şirketin gelir büyümesini artırma potansiyeline sahip satın alma geçmişine rağmen, CFRA önemli bir organik gelir büyümesi beklemiyor. Bu durum, 23 mali yılında 17 milyar dolar ve 22 mali yılında 28,6 milyar dolar olmak üzere devam eden varlık çıkışlarına bağlanmaktadır. Rapor, bu çıkışların şirketi zorlamaya devam ettiğini öne sürüyor.

Analist, Franklin Resources’ın ortalamanın altındaki fon akışı eğilimleri ve %4,5’lik temettü verimi ile birlikte değerlendirildiğinde, hisse senedinin mevcut değerlemesinin, hisseleri piyasada adil bir şekilde değerli kıldığı sonucuna varmıştır. Bu değerlendirme, şirketin sektördeki emsallerine kıyasla performansını ve önümüzdeki yıllardaki finansal beklentilerini dikkate almaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu